zimowa wyprawka dla noworodka

Zimowa wyprawka dla noworodka

Zima to pora roku, podczas której szczególną uwagę należy zwrócić na zabezpieczenie dziecka przed chłodem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ogromną rolę odgrywa tu dobór właściwych ubranek, które powinny zapewnić maluchowi dostateczne ciepło, a jednocześnie nie spowodować przegrzania. To szczególnie ważne w przypadku nowo narodzonych dzieci. Co powinna zawierać zimowa wyprawka dla noworodka?

Czy zimowa wyprawka różni się od wyprawki przygotowywanej w ciągu innych pór roku?

Wyprawka dla noworodka to zestaw niezbędnych rzeczy dla nowo narodzonego dziecka. W jej skład wchodzą zarówno artykuły higieniczne i pielęgnacyjne, rzeczy  przydatne podczas powrotu do domu ze szpitala, jak i ubranka oraz akcesoria. O ile niezależnie od pory roku produkty do higieny i pielęgnacji są stosunkowo podobne, o tyle w zakresie odzieży potrzebnej dla maluszka występują istotne różnice.

To, co niezbędne zimą w wyprawce to kocyki do nosidełka lub wózka, ocieplany kombinezon i akcesoria takie jak np. czapka, która powinna być wykonana z naturalnych materiałów przepuszczających powietrze i dopasowana do maleństwa. Duży wybór czapek zimowych w małych, jak i większych rozmiarach znajduje się w ofercie sklepu internetowego HonsiuMisiu.

Akcesoria i produkty pielęgnacyjne dla noworodka – co jest potrzebne zimą?

Wśród kosmetyków i akcesoriów higienicznych, jakie powinny znaleźć się w zimowej wyprawce dla noworodka, można wyróżnić płyn, piankę lub emulsję do kąpieli, oliwkę do ciała lub krem ochronny oraz produkt przeciw odparzeniom. Należy pamiętać też o tłustym kosmetyku do ochrony buzi, ust, uszu i rączek.

Ponadto niezbędne są pieluszki wielorazowe i tetrowe, podkłady do przewijania, nawilżane chusteczki, płatki i patyczki kosmetyczne w wersji dla niemowląt, sól fizjologiczna i preparat antyseptyczny do dezynfekcji. Przydatne są także nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami i miękka szczotka do włosów. Należy również pamiętać o ręczniku kąpielowym, smoczkach oraz butelce do karmienia.

Zimowa wyprawka dla noworodka – jakie ubranka przygotować?

Zimą należy ubierać noworodka warstwowo w zależności od temperatury odczuwalnej. Podczas pobytu w szpitalu przydadzą się:

  • 3 sztuki pajacyków,
  • 2 sztuki śpiochów,
  • 3 sztuki body z długim rękawem,
  • 3 sztuki bawełnianych spodenek,
  • 4 pary skarpetek,
  • 3 pary rękawiczek bawełnianych na rączki,
  • ciepła czapeczka,
  • szaliczek lub chustka.

Nigdy do końca nie wiadomo, jak duży urodzi się maluch. Dlatego najbezpieczniej jest wybrać ubranka dziecięce w rozmiarze 56 i 62.

Duży wybór akcesoriów, spodenek, bluz, czapeczek czy chust w rozmiarach dla noworodków, jak i starszych dzieci znajduje się w ofercie sklepu internetowego HonsiuMisiu. To produkty starannie uszyte z polskich materiałów najwyższej jakości opatrzonych certyfikatem bezpieczeństwa Oeko-Tex 100. Dzięki temu stanowić będą doskonałe wyposażenie zimowej wyprawki dla noworodka nawet z bardzo delikatną i wrażliwą skórą.

Jednocześnie ubranka i akcesoria HonsiuMisiu to produkty najwyższej jakości i szyte według indywidualnych projektów. Dziecku będzie więc nie tylko wygodnie i ciepło, ale też zaprezentuje się ono oryginalnie i wyjątkowo.