jak łączyć ubranka dla niemowląt

Jak łączyć ubranka dla noworodka?

Do dyspozycji przyszłych rodziców jest obecnie wiele różnych modeli ubranek niemowlęcych. To mnóstwo fasonów, wzorów i możliwości dla nowo narodzonego Malucha, wśród których bardzo łatwo się zgubić. Jak łączyć ubranka niemowlęce i w co wyposażyć się, aby garderoba dziecka była praktyczna i funkcjonalna? Sprawdź, jak łączyć ubranka dla noworodka, aby czuł się komfortowo zarówno w domu, jak i na spacerze.

Rodzaje ubranek dla noworodków i niemowląt

Aby wiedzieć, jak łączyć ubranka niemowlęce i jak na co dzień ubierać Maluszka szybciej i wygodniej, warto znać podstawowe rodzaje dostępnych ciuszków. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie też wybierać określone modele odzieży niemowlęcej podczas zakupu, aby faktycznie sprawdziły się one na co dzień i można z nich było jak najwięcej skorzystać.

Najczęściej wybierane i praktyczne ubranka dla noworodków to:

  • pajacyki – to ubranko dedykowane głównie noworodkom zazwyczaj z długimi nogawkami i stopkami oraz krótkimi rękawkami. Jest bardzo wygodne dla dziecka i proste w zakładaniu,
  • śpiochy – podobne do pajacyków, ale najczęściej na długi rękaw, często w górnej części zapinane podobnie jak ogrodniczki,
  • body – koszulka na krótki lub długi rękaw zapinana w kroku. To komfortowe ubranko, które nie zwija się na pleckach i brzuszku oraz umożliwia łatwą zmianę pieluchy. Body jest jednym z najważniejszych elementów dziecięcej garderoby,  
  • półśpiochy i spodenki – w przypadku półśpiochów ubranko ma zabudowane stopki i jest idealne do spania oraz na chłodniejsze dni,
  • rampersy – podobne do pajacyków, ale najczęściej bez nogawek. Zapinane są na całej długości lub tylko w kroku,
  • bloomersy – krótkie spodenki bez nogawek maskujące pieluchę,
  • kaftaniki – koszulki i bluzy zapinane z przodu.

Ponadto garderoba Malucha powinna zawierać skarpetki, rajstopy, czapeczki, kominy oraz odzież wierzchnią adekwatną do warunków atmosferycznych.

Jak łączyć ubranka niemowlęce?

Odpowiedź na pytanie, jak łączyć ubranka niemowlęce, zależy przede wszystkim od potrzeb Dziecka i warunków wokół. Maluch nie powinien być ubrany ani zbyt chłodno, ani za ciepło. Body warto łączyć ze spodenkami lub półśpiochami. Aby Dziecku było cieplej, można założyć dodatkowo kaftanik. Na chłodniejsze dni do spania dobrze jest też pod kaftanik założyć śpiochy.

Doskonałym zestawieniem na ciepłe dni są body na krótki rękaw i bloomersy, które doskonale zamaskują pieluszkę, a jednocześnie Maluch w nich będzie prezentował się niezwykle uroczo. Jednocześnie należy pamiętać, aby wybierane ubranka dla noworodka wykonane były z materiałów naturalnych i przyjaznych dla delikatnej skóry Dziecka.

Warto też zadbać o ciekawe wzornictwo i oryginalne, niepowtarzalne modele. Takie propozycje oferuje rodzinna manufaktura ubranek dziecięcych HonsiuMisiu, w której każdy model powstaje według indywidualnego projektu. To możliwość idealnego dopasowania rozmiarów ciuszków oraz skompletowanie elementów garderoby wykonanych z materiału o tym samym wzorze, dzięki czemu Maluszek będzie miał oryginalny i niepowtarzalny komplet.