spacer z niemowlakiem zimą

Spacer z niemowlakiem zimą

Zima, choć bywa mroźna i śnieżna, niewątpliwie ma swoje uroki i zalety. Spacer z niemowlakiem o tej porze roku pozwala na dotlenienie organizmu, wsparcie wytwarzania przez organizm witaminy D i stanowi dla malucha doskonałe urozmaicenie dnia. Jednak przed wyjściem z domu należy dokładnie zadbać o kilka kluczowych kwestii związanych z zabezpieczeniem dziecka przed zimowymi warunkami, aby było mu ciepło, bezpiecznie i miło. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać, wybierając się na spacer z niemowlakiem zimą.

O jakiej porze i gdzie wybrać się zimą na spacer z niemowlakiem?

Zimą organizm niemowlęcia nie jest jeszcze na tyle odporny i przygotowany na funkcjonowanie w każdych warunkach. Dlatego planując zimowy spacer z niemowlakiem, należy unikać temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza. Dobrze jest też zdecydować się na wyjście w czasie, kiedy jest widno lub świeci słońce.

Spacer z niemowlakiem warto odłożyć natomiast w sytuacji, gdy za oknem panuje porywisty, mroźny wiatr, pada marznący deszcz i panuje wysoka wilgotność. Dotlenieniu małego organizmu nie będzie też sprzyjał wysoki poziom smogu, co zawsze warto sprawdzić przed wyjściem z domu. Aby nie przegrzać dziecka oraz nie narazić go na kontakt z dużą ilością wirusów, dobrze będzie unikać galerii handlowych, skupisk ludzi czy dużych sklepów. Można natomiast wybrać okoliczny park czy inne spokojne miejsce w okolicy.

O co zadbać, zabierając niemowlę na zimowy spacer?

Dzieciom korzystającym z wózków głębokich przed udaniem się na spacer zimą należy zapewnić odpowiednie wyposażenie wózka. To nie tylko kocyki, ciepła pościel czy śpiworek z ociepleniem, ale też zastosowanie ochrony przed zimnem od spodu. Przydatna bywa również osłona przeciwdeszczowa, która zabezpieczy także przed ewentualnymi opadami śniegu, jak i podmuchami wiatru. Warto też zwrócić uwagę na koła w wózku. W okresie zimowym powinny być one miększe i wypełnione mniejszą ilością powietrza. Jeżeli na trasie spaceru pojawią się zaspy, wózkiem o wiele łatwiej będziemy też sterować, gdy zablokujemy możliwość samoistnego skręcania kółek.

Spacer zimowy z niemowlakiem nie może odbyć się również bez odpowiedniego zabezpieczenia dziecka przed mrozem za pomocą kosmetyku ochronnego do buzi. Nie powinien to być produkt, który zawiera w składzie wodę.

Jak ubrać niemowlę na spacer zimą?

Ubranka dziecięce na spacer zimowy zawsze trzeba dostosować do temperatury odczuwalnej na zewnątrz. Maluch nie może ani zmarznąć, ani się przegrzać. Dobrze jest założyć o jedną warstwę odzieży więcej niż u dorosłego i zastosować metodę „na cebulkę” – o wiele lepiej więc założyć kilka cieńszych ubranek niż dwie czy trzy grube warstwy odzieży.

Obowiązkowe elementy ubioru to kombinezon, buciki, rękawiczki oraz czapka. Akcesoria te powinny być wykonane z naturalnych materiałów odprowadzających wilgoć i dokładnie zasłaniać uszy dziecka. Kluczowe jest również właściwe dopasowanie rozmiaru.

Pod kombinezon można założyć dziecku ciepłe i przyjemne w dotyku spodenki welurowe, bawełniane body i welurową bluzę. Spośród akcesoriów warto wybrać sweterkowe czapki typu beanie z odwijaną zakładką i kominy do kompletu. Duży wybór ubranek i dodatków idealnych na zimowe spacery z niemowlakami i noworodkami znajduje się w sklepie internetowym HonsiuMisiu.