czapka jesienna dla noworodka

Czapka jesienna dla noworodka

Jesień, a zwłaszcza jej początek bywa wyjątkowo pięknym czasem pełnym słońca, intensywnych barw i ciepłych dni. Jednak jest to pora roku, kiedy pojawiają się już chłodniejsze podmuchy wiatru, poranki i popołudnia są wyraźnie chłodniejsze, a nieoczekiwana zmiana pogody może skończyć się przeziębieniem. Dlatego niezbędnymi akcesoriami w tym okresie są czapki jesienne dla niemowlaka. Sprawdź, jaka czapka dla noworodka na jesień będzie odpowiednia, a jaki wariant będzie właściwy dla nieco starszego malucha.

Czy czapka dla noworodka na jesień pełną słońca to konieczność?

Wielu osobom wydaje się, że jesienna czapka dla niemowlaka czy noworodka nie zawsze jest koniecznością, zwłaszcza jeżeli za oknem świeci pełne słońce i sami ubieramy się dość lekko, właściwie podobnie jak latem. Jednak takie myślenie jest błędne. Podczas przygotowywania ubranek dziecięcych na jesienny spacer, trzeba pamiętać o fakcie, że nowonarodzone dzieci są  mniej aktywne, dlatego potrzebują o jedną warstwę odzieży więcej. Główka natomiast jest częścią ciała, przez którą ciepło ucieka najbardziej. W związku z tym nawet w słoneczne, jesienne dni lekka bawełniana czapka jesienna dla noworodka to konieczność.

Podobnie kwestia ta wygląda w przypadku niemowląt, które jeszcze same nie chodzą. Przedpołudniowy czy przedwieczorny spacer również warto odbyć, zakładając dziecku lekką bawełnianą czapeczkę. Jednocześnie należy pamiętać, że dziecko nie powinno być przegrzane. Można to sprawdzić na karku malucha. Jeśli zaczyna się pocić w tym miejscu, dobrze jest zdjąć jedną warstwę ubranek. Ściągnięcie czapeczki to jednak ryzyko przewiania i przeziębienia.

Czapka jesienna dla noworodka – na co zwrócić uwagę?

Jesień to pora przejściowa. Dlatego czapki jesienne dla niemowlaka i noworodka nie powinny być jeszcze zbyt grube i dodatkowo ocieplane czy też wykonane z np. z takiego materiału jak gruba wełna, czy polar. Idealna czapka dla noworodka na jesień powinna być uszyta z miękkiej i delikatnej dzianiny, która będzie jednocześnie chronić maluszka przed pierwszym chłodem, ale też zapewniać przewiewność i cyrkulacje powietrza. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj tkaniny naturalne, np. bawełna.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na sposób wykonania produktu. Jesienna czapka dla niemowlaka powinna być uszyta w sposób, który nie będzie drażnił malucha przeszyciami i szwami. Dobrze jest wybrać produkty dobrej jakości od producentów, którzy dbają o najdrobniejsze szczegóły. Przekłada się to na późniejszy komfort dziecka i długość użytkowania.

Czapka dla noworodka na jesień, jak i inne akcesoria oraz ubranka powinny być też wykonane z bezpiecznych materiałów opatrzonych certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100. To gwarancja wygody, najwyższej jakości oraz braku podrażnień nawet u dzieci z bardzo wrażliwą skórą.

Czapki jesienne dla niemowlaka – jaki typ wybrać?

Na cieplejsze jesienne dni w zupełności wystarczy klasyczna czapka jesienna dla noworodka lub niemowlaka wykonana przyjemnej w dotyku dzianiny bawełnianej. Nie musi mieć ona dodatkowej ochrony na uszy, ale może być wzbogacona np. o uroczy supełek lub królicze uszka, które dodadzą maluchowi uroku. Doskonałym wyborem będzie w tym przypadku również czapka Basic. Taka czapeczka zabezpieczy dziecko przed podmuchami wiatru i zapobiegnie utracie ciepła.

Na nieco chłodniejsze dni świetnie sprawdzi się czapka jesienna dla noworodka typu beanie. To klasyczne akcesorium z wywijaną zakładką, dzięki czemu czapkę można dopasować w taki sposób, aby dokładnie zasłaniała całe uszy. Chociaż czapki beanie znane są głównie w klasycznej wersji, w ofercie HonsiuMisiu można znaleźć duży wybór różnych opcji tego typu czapek, np. z małymi uszkami misia. Jesienna czapka dla niemowlaka beanie nie uciska główki malucha, doskonale chroni przed chłodem i jednocześnie zapobiega przegrzaniu.

Dla jeszcze dokładniejszej i pełniejszej ochrony główki dziecka można wybrać czapkę pilotkę. To typ akcesorium na jesień, które doskonale zabezpiecza główkę i uszy, a jednocześnie może też być ciekawym dodatkiem do stylizacji malucha. W ofercie HonsiuMisiu dostępne są autorskie czapki pilotki z długimi uszami.

Ponadto do każdej czapeczki można dobrać szalik lub inne akcesorium oraz ubranko, dzięki czemu powstanie uroczy komplet. To doskonała opcja na rozpoczęcie jesiennych spacerów lub też pomysł na prezent.  

Czy jesienna czapka dla niemowlaka to jedyna opcja?

Kompletując odpowiednie ubranka dla dziecka, należy pamiętać, że zawsze powinny być one dopasowane do aktualnie panującej pogody. W przypadku ciepłej, słonecznej jesieni, a także aktywnych niemowląt, które już poruszają się na własnych nóżkach, ciekawą propozycją mogą być również szerokie opaski z elastycznej dzianiny.

Jesienne opaski i turbany to ciekawa alternatywa szczególnie dla małych dziewczynek. Takie produkty w wielu wariantach kolorystycznych również dostępne są w ofercie rodzinnej manufaktury ubranek dziecięcych HonsiuMisiu.