wyprawka dla noworodka jesiennego

Jak ubrać niemowlę na spacer jesienią?

Jesień to pora roku, która potrafi być słoneczna i piękna, przypominająca lato. Jednocześnie może też przynieść załamanie pogody i nagłe ochłodzenie. Odpowiedź na pytanie, jak ubrać niemowlę na spacer jesienią wcale nie jest taka oczywista. Wiatr bywa o wiele chłodniejszy, temperatura zdradliwa zwłaszcza po południu i o poranku. Sprawdź, w co ubierać niemowlę jesienią i zadbaj o bezpieczeństwo, komfort i zdrowie dziecka możliwie najlepiej.

Czy spacer z noworodkiem jesienią to dobry pomysł?

Maluszki przychodzą na świat w ciągu całego roku. I chociaż dzieci urodzone późną wiosną i latem śmiało można zabrać na pierwszy spacer nawet po 3 lub 4 dniach od dnia narodzin, nic nie stoi na przeszkodzie, aby jesienne maluchy również zażywały tej przyjemności. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jesienią temperatury nie są już tak sprzyjające. Często podmuchy wiatru są o wiele chłodniejsze i łatwiej o przeziębienie. Dlatego z pierwszym spacerem warto wstrzymać się do czasu, aż dziecko będzie miało 2-3 tygodnie.

Poza odczekaniem od dnia narodzin bardzo ważne jest też, jak ubrać noworodka na spacer jesienią. Choć powietrze wydaje się chłodniejsze, promienie słońca często wciąż dogrzewają nas dość intensywnie. W takich warunkach łatwo o przegrzanie się. Jednocześnie nagła zmiana pogody czy deszcz nie powinny zaskoczyć i być powodem wychłodzenia. Warto mieć więc ze sobą lekką bawełnianą czapeczkę i szalik, apaszkę, chustkę lub kominek. Doskonale sprawdzi się również kocyk lub otulacz.

W co ubierać niemowlę jesienią, aby czuło się komfortowo?

Pewną uniwersalną zasadą co do tego, jak ubrać niemowlę na spacer jesienią w przypadku, gdy jeszcze nie chodzi, jest ubiór o jedną warstwę odzieży więcej niż u osoby dorosłej. Warto też wybrać odzież, którą można będzie założyć na tzw. „cebulkę” i w przypadku ocieplenia się zdjąć jedną warstwę odzieży i odwrotnie – gdy się ochłodzi, swobodnie założyć np. bluzę.

W ciepłe jesienne dni dobrym wyborem dla noworodków i niemowląt, które jeszcze nie chodzą, będzie body lub bluzka z długim rękawem oraz bluza z kapturkiem lub sweterek. Na dolną część ciała dobrze jest wybrać np. półśpiochy lub ogrodniczki. Niezbędne są również skarpetki, cienka kurteczka i czapeczka, aby organizm zbyt szybko się nie wychłodził.

Jak ubrać niemowlę na spacer jesienią, jeśli już chodzi?

Kiedy poruszamy się o własnych siłach, nasz organizm pracuje intensywniej, w związku z czym jest nam cieplej niż maluchowi siedzącemu lub leżącemu w wózku. Dlatego też zastanawiając się, jak ubrać niemowlę na spacer jesienią, jeśli już chodzi, szczególnie istotne jest wzięcie pod uwagę ruchliwości dziecka.

Ilość warstw odzieży u niemowlęcia, które już porusza się samodzielnie, powinna być podobna do naszej. Warto wyposażyć malucha w kurtkę przeciwdeszczową i wygodne, kryte buty (np. kalosze), zwłaszcza gdy na zewnątrz są kałuże.

O czym pamiętać, decydując, jak ubrać noworodka na spacer jesienią?

Równie ważne, jak to, jaki zestaw ubrań wybierzemy dla noworodka i niemowlęcia na jesienny spacer, jest to, jaką odzież zdecydujemy się kupić. Aby dziecko czuło się komfortowo, skóra nie odparzała się i nie ulegała podrażnieniom, należy wybierać ubranka dziecięce wykonane wyłącznie z bawełny i naturalnych materiałów. Dobrze jest przed zakupem sprawdzać pochodzenie odzieży i tkanin oraz czy opatrzone są one certyfikatem Oeko-Tex® Standard 100. To gwarancja bezpieczeństwa i wygody dla maluchów nawet z bardzo wrażliwą skórą.

Ważna jest też jakość wykonania ubranek i dokładność ich wykończenia. Dzięki dbałości o najmniejsze szczegóły dziecko będzie nie tylko odpowiednio przygotowane do warunków jesiennych, ale też ślicznie zaprezentuje się wśród innych maluchów. Oryginalne ubranka dla dzieci i akcesoria wykonane z najwyższej jakości materiałów polskiego pochodzenia od początku do końca zaprojektowane i uszyte w niewielkiej rodzinnej manufakturze oferuje HonsiuMisiu. To gwarancja dopasowania odzieży dziecięcej do indywidualnych potrzeb oraz realizacja zamówień zgodnie z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających maluchów.