jak prać czapkę dziecięcą z bawełny

Jak prać czapkę dziecięcą z bawełny?

Pranie dziecięcych ubranek to temat rzeka, ponieważ nie istnieje jeden sposób, który sprawdziłby się w przypadku wszystkich materiałów. Część z nich wymaga prania ręcznego, inne można spokojnie wrzucić do pralki, ustawiając odpowiednią temperaturę. Dzisiejszy wpis poświęcimy temu, jak prać czapkę dziecięcą z bawełny, ponieważ to właśnie ten materiał najczęściej wykorzystujemy w naszych projektach. Bawełnę pozyskujemy lokalnie od sprawdzonych polskich producentów, dbając o to, aby posiadała oznaczenie “bezpieczny dla dziecka” oraz certyfikat Oeko-tex 100. Mamy dzięki temu pewność, że oferujemy naszym Klientom najwyższej jakości produkty uszyte z bezpiecznych i sprawdzonych materiałów.

Pranie czapki bawełnianej krok po kroku

Piorąc czapkę bawełnianą po raz pierwszy, warto namoczyć ją w misce z zimną wodą, co utrwali kolor i zapobiegnie odbarwieniom. Należy pamiętać również o odpowiednim posegregowaniu prania, aby kolory ubrań były do siebie zbliżone. Dobrą praktyką jest odwracanie ubrań na lewą stronę, dzięki czemu unikniemy uszkodzeń mechanicznych materiału. Do dozownika na detergenty poza proszkiem do prania warto dolać odrobinę płynu zmiękczającego, który sprawi, że czapka pozostanie miękka w dotyku. Temperatura, w jakiej należy prać czapki bawełniane HonsiuMisiu powinna wynosić 40⁰C.

O czym jeszcze należy pamiętać, przystępując do prania czapki bawełnianej? 

Najważniejsze zasady to:

  • prasować w temperaturze do 100⁰C
  • suszyć w pozycji pionowej
  • nie chlorować
  • nie czyścić chemicznie
  • nie suszyć w suszarce bębnowej. 

Jeśli spełnimy wszystkie powyższe wymagania, czapka posłuży przez długie lata, stając się ulubionym elementem garderoby Twojego dziecka. Szeroka oferta kolorystyczna to niewątpliwie znak rozpoznawczy naszych czapek, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej. Wiele z modeli dostępnych jest również w rozmiarach dla dorosłych, co pozwoli stworzyć zestawy matchy-matchy dziecka z rodzicem.

Jak wyprać czapkę z bawełny – poradnik HonsiuMisiu

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik odpowiadający na pytanie, jak wyprać czapkę z bawełny był przydatny i rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące czyszczenia ubrań z tego materiału. W ofercie posiadamy zarówno klasyczne bawełniane czapki beanie, jak i czapki beanie neonowe o nieco bardziej wyrazistych kolorach. Do każdej z nich można dobrać komin lub chustkę pod szyję z tego samego materiału, tworząc komplet idealny na jesienne spacery po parku. A gdy na dworze pojawią się pierwsze płatki śniegu, najlepiej sprawdzą się czapki i kominy zimowe.