Jaki rozmiar czapeczki dla niemowlaka?

rozmiar czapki dla noworodka

Wraz z pojawieniem się małego człowieka na świecie rodzina i bliscy stają przed wieloma wyborami, którym towarzyszą przeróżne pytania. Jednym z nich jest: “Jaki rozmiar czapeczki dla niemowlaka?”. W dzisiejszym wpisie opowiemy co nieco o dziecięcej rozmiarówce, skupiając się na czapkach, które, choć najbardziej uniwersalne, jeśli chodzi o pomysły na prezenty dla najmłodszych, mogą przysporzyć wielu problemów. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie pięknie wyglądające produkty są odpowiednio dopasowane do potrzeb noworodków. 

Czapka dla noworodka powinna być lekka, elastyczna i bez zbędnych szwów powodujących dyskomfort małego człowieka. Musi zakrywać czoło i uszy, ale nie może być przy tym za ciasna, bo mogłoby to negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój Malucha. Najlepiej, żeby była wykonana z bawełny, która dzięki swoim właściwościom – w cieplejsze dni zapobiega przegrzaniu, a w chłodniejsze pomaga utrzymać ciepło. Odpowiedni rozmiar czapki dla niemowląt powinien iść w parze z przyjaznym dla skóry dziecka materiałem, o co zadbaliśmy w naszych projektach. 

Dla noworodków urodzonych wiosną i latem na pierwsze spacery idealnie sprawdzają się bawełniane czapki basic wykonane z podwójnej warstwy dzianiny prążkowanej oraz pilotki, które są połączeniem dzianiny prążkowanej i cienkiej bawełny. Dobrą propozycją są także welurowe czapki z uszkami, które uszyliśmy z pojedynczej warstwy weluru bawełnianego, a szwy wewnętrzne wykończyliśmy miękką i delikatną przędzą. Dzięki temu nic nie gryzie i nie drapie Maleństwa, zapewniając komfort noszenia. Dla dzieci, które przyszły na świat w okresie jesienno-zimowym najlepszą propozycją na pierwsze dni życia będą prążkowane czapki beanie.

Jakie są rozmiary czapek dla noworodków?

Wybór rozmiaru czapki dla noworodka to nie lada wyzwanie. Nie można jednoznacznie określić jaką główkę będzie miało Maleństwo, bo jest to zależne od wielu czynników – przede wszystkim od wagi urodzeniowej. Najczęściej dzieci przychodzące na świat mają obwód głowy 36-38 cm, który odpowiada naszym najmniejszym rozmiarom czapek. 

HonsiuMisiu ma radę na rodzicielskie dylematy dotyczące rozmiarów czapek dla noworodków – nasza prążkowana beanie dostępna w różnych kolorach to model, który idealnie sprawdzi się jako pierwsza czapka dla Maluszka. Rozmiar XXS przewidziany jest dla obwodu główki od 35 do 38 cm. Dzięki temu będzie idealna na wyjście ze szpitala i pierwsze wspólne spacery.  

Rozmiar czapek dla noworodka – jak zmierzyć obwód główki?

Główkę dziecka mierzymy w najszerszym miejscu – nad łukiem brwiowym i wraz z uszami. Nie dodajemy tutaj żadnego zapasu cm, a uzyskany wynik sprawdzamy w tabeli rozmiarów dla danego modelu. Jeśli pomiar obwodu główki wynosi np. 36,5 cm, należy go zaokrąglić do 37 cm. Nie ma niestety jednego uniwersalnego rozmiaru czapek dla noworodka, ponieważ każde dziecko rodzi się jedyne w swoim rodzaju i rozwija w odpowiednim dla siebie tempie. Czasami dobrze jest więc kupić czapkę o rozmiar większą, gdyż główka w pierwszych tygodniach życia szybko rośnie.

Wymiary czapeczki dla noworodka – HonsiuMisiu

Nadal zastanawiasz nad wymiarami czapeczki dla noworodka? Nie martw się, pomożemy Ci wybrać odpowiedni rozmiar! Napisz do nas lub zadzwoń, a z przyjemnością podpowiemy, który produkt sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku. 
Wygląd czapki dla noworodka to rzecz drugorzędna. Najlepiej unikać zbędnych ozdób i postawić na prosty styl. W zależności od modelu czapki rozmiarówka może się różnić. Posiadamy w ofercie np. rozmiar XXS odpowiedni dla obwodu główki 35-38 jak w przypadku czapek pilotek, jak również XS odpowiadający 39-43 spotykany w czapkach basic.