jak ubrać noworodka na spacer latem

Jak ubrać noworodka na spacer latem?

Lato to doskonały okres w roku na wspólne spacery z maleństwem. W przypadku najmłodszych dzieci należy jednak zwrócić szczególną uwagę na to, jak ubrać noworodka na spacer latem, aby nie było mu zbyt chłodno i jednocześnie nie doszło do przegrzania organizmu. Sprawdź, co przygotować do pierwszego spaceru z nowo narodzonym maluszkiem i o czym pamiętać, aby był bezpieczny i czuł się komfortowo.

Jakie potrzeby ma noworodek?

Zastanawiając się, jak ubrać noworodka na pierwszy spacer latem, jak i kolejne wyjścia, należy wziąć pod uwagę nie tylko aktualną pogodę i miejsce, do którego się udajemy. Kluczowe jest także dopasowanie ubrania do aktywności i potrzeb dziecka. Dwuletnie dziecko, które już chodzi, biega i bawi się samodzielnie, będzie wymagało lżejszego ubrania niż noworodek, który jeszcze nie wykonuje samodzielnie aż takiej aktywności. Jednocześnie przy temperaturach sięgających 30 stopni Celsjusza zbyt ciepłe ubranie może doprowadzić do przegrzania.

Organizm noworodka dopiero uczy się funkcjonowania poza bezpiecznym otoczeniem brzuszka mamy. Kształtuje się jego termoregulacja, a ciało jest delikatne i podatne zarówno na wychłodzenie, jak i nadmierne nagrzanie. Niezależnie od pogody, która także latem bywa kapryśna, należy zawsze mieć ze sobą lekki kocyk na wypadek, gdyby zrobiło się chłodniej. Niezbędny jest też krem z filtrem. Doskonałym dodatkiem będzie też materiałowa, regulowana chusteczka z daszkiem na głowę. Taki produkt zabezpieczy też oczy maluszka przed promieniami słońca.

Jak ubrać noworodka na spacer latem?

W przypadku, gdy temperatury nie przekraczają 20 stopni Celsjusza, noworodek powinien mieć o jedną warstwę ubrania więcej niż osoba, która opiekuje się maluchem. Warto wówczas ubrać dziecko w bawełniane body z krótkim rękawem i przewiewny kaftanik. Świetnie sprawdzi się również praktyczna dwustronna bluza, która z powodzeniem może pełnić też funkcję kurteczki. Taki zestaw świetnie uzupełnią luźne spodenki ze skarpetkami.

Przy temperaturach powyżej 20 stopni Celsjusza wystarczą same body z krótkim rękawem i cienkie spodenki bez skarpetek lub np. letnie ogrodniczki dla niemowląt. Na wyjątkowo upalne dni dobrą opcją do body będą bloomersy maskujące pieluszkę. Taki model krótkich spodenek to idealna odpowiedź na pytanie, jak ubrać noworodka na spacer latem, aby wyglądał stylowo i jednocześnie czuł się komfortowo i swobodnie.

Jakie ubranka wybierać dla noworodków i starszych dzieci?

Pamiętaj, aby wybierać dla swojego dziecka ubranka najwyższej jakości, wykonane z naturalnych i przewiewnych materiałów, w których dziecko nadmiernie nie spoci się i nie przegrzeje. Doskonałym wyborem będą produkty uszyte z bawełny wyprodukowanej w Polsce.

Takie modele dziecięcych ubranek dostępne są w HonsiuMisiu. To rodzinna manufaktura, w której znajdziesz oryginalne i przyjazne dziecku propozycje letniej odzieży idealnej na wspólne spacery. Zadbaj o swoje maleństwo w najlepszy możliwy sposób i zapewnij mu bezpieczeństwo, wygodę oraz idealne warunki do właściwego rozwoju.