czapeczki wiosenne dla dzieci

Jak ubrać dziecko do żłobka?

Dziecko w żłobku spędza codziennie wiele godzin, podczas których wykonuje wiele różnego rodzaju aktywności, zadań i ćwiczeń. Maluch w tym czasie jednak również śpi, ale też spożywa posiłki czy przebywa na świeżym powietrzu. Dlatego też ubranko, w które ubierze je rodzic, powinno być wygodne, przewiewne i komfortowe. Należy pamiętać, aby zapewnić dziecku także komfort termiczny. Maluch nie powinien się ani przegrzewać, ani nie powinno być mu zbyt zimno. W jaki sposób ubrać dziecko, aby zapewnić maluszkowi pod tym względem odpowiednie warunki?

Jakie powinny być ubranka dla dzieci do żłobka?

Chociaż każdemu rodzicowi zależy, aby dziecko prezentowało się pięknie i wyjątkowo, ubierając dziecko do żłobka, elegancja nie powinna być tu głównym wyznacznikiem. Dziecko w żłobku każdego dnia spędza wiele czasu na różnego rodzaju zabawach, ćwiczeniach, spacerach, aktywnościach, ale też spaniu czy spożywaniu posiłków, podczas których najczęściej się brudzi. Dlatego ważne jest, aby maluchowi było wygodnie i komfortowo.

Odpowiednie ubranko powinno być więc wykonane z bawełny i materiałów przepuszczających powietrze, które nie uciskają, ale też nie są zbyt luźne i nie krępują ruchów. Warto wybierać tu materiały opatrzone certyfikatem jakości i bezpieczeństwa Oeko-Tex® Standard 100. Dzięki takiemu oznaczeniu rodzic zyskuje pewność, że maluchowi będzie wygodnie, a ubranko nawet po intensywnym użytkowaniu i wielu praniach nie zdefasonuje się i nie straci swoich walorów. Właśnie z takich materiałów pochodzących wyłącznie od polskich producentów swoje produkty oferuje rodzinna manufaktura HonsiuMisiu.

Najlepszym wyborem do żłobka będą więc wygodne bluzki i body oraz legginsy, spodnie typu baggy czy ogrodniczki. W chłodniejsze dni warto ubierać dzieci „na cebulkę”. Doskonałym wyborem będą więc bluzy. Praktyczne i wyjątkowe bluzy dwustronne szyte według własnych projektów dostępne są w HonsiuMisiu.

Czy warto inwestować w obuwie dla dzieci żłobkowych?

Należy pamiętać, że w okresie żłobkowym większość dzieci stabilizuje swój chód. To niezwykle ważny etap w nauce chodzenia, dlatego kluczowy jest dobór odpowiednich kapci dla dziecka. Warto więc wybierać modele ze skórzaną wkładką i odpowiednio wyprofilowane, zapinane na rzepy lub metalową zapinkę. Wiele maluchów ma w tym okresie też wyższe podbicie stopy.

Istotne jest, aby uwzględnić ten fakt w doborze właściwego rozmiaru i nie kupować bucików na wyrost, a model odpowiednio dobrany do wielkości stopy. Wspomoże to prawidłową naukę chodzenia. Nie jest też dobrą praktyką zakup butów używanych, ponieważ są one dopasowane do innej stopy dziecka, co nie sprzyja nauce prawidłowego chodu.

Ubranie dziecka do żłobka a odzież wierzchnia

Trzeba pamiętać, że dzieci w żłobku również wychodzą na spacery. Dlatego koniecznie należy malucha wyposażyć w kalosze, kombinezon przeciwdeszczowy, kurtkę, a także czapkę i akcesorium na szyję. Ciekawe i oryginalne komplety znajdziesz w ofercie rodzinnej manufaktury HonsiuMisiu. To zarówno czapki z króliczymi uszami, urocze turbany, jak i modele z małymi uszkami i wiele innych.