bloomersy dla dziewczynki

Chorwacja z niemowlakiem

Jednym z najczęściej wybieranych zagranicznych kierunków wakacyjnych jest Chorwacja. Z niemowlakiem jednak tego typu wczasy wyglądają nieco inaczej i wymagają odpowiedniego przygotowania. Należy pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy i akcesoriów, które podczas takiego pobytu są niezbędne. Czy Chorwacja z półrocznym dzieckiem lub młodszym to dobry pomysł? Sprawdź, jak się  przygotować do takiej wyprawy?

Gdzie do Chorwacji z niemowlakiem – czy rejon ma znaczenie?

Wyjazd z niemowlakiem poza odpowiednim przygotowaniem warto najpierw przemyśleć pod kątem właściwej destynacji. Należy tu zwrócić uwagę na obiekty oraz miejsca przystosowane do odpoczynku z dziećmi. Idealnym wyborem będą zatem okolice, w których znajdują się udogodnienia takie jak place zabaw, przewijaki, czy też kwatery z możliwością wstawienia łóżeczka dziecięcego.

Chorwacja z czteromiesięcznym dzieckiem lub starszym to przede wszystkim takie obszary jak Półwysep Istria czy rejon zatoki Kvaner. Można tam znaleźć liczne sklepy, a także restauracje, które serwują specjalne dania dla najmłodszych, nie tylko niemowląt.

Co zabrać na wyjazd z niemowlakiem do Chorwacji?

Małe dziecko ma zdecydowanie inne potrzeby niż dorośli, dlatego też na podróż z dzieckiem warto zabrać ulubione maskotki i grzechotki, które umilą przejazd na miejsce docelowe. Podczas całego pobytu sprawdzą się także odpowiednie zabezpieczenia do zabawy w wodzie, takie jak dmuchane koło z siedziskiem czy też niewielki dmuchany basen, który pozwoli uporać się z upałami i zabawki do piasku.

Należy pamiętać również o grubej macie lub ręcznikach, które położone na często kamienistej, chorwackiej plaży nie będą powodowały dyskomfortu. Koniecznie trzeba też uwzględnić zabezpieczenie przed słońcem w postaci parasola, namiotu z moskitierą wentylującą i kremami z filtrem. Do Chorwacji z niemowlakiem bezwzględnie należy zabrać akcesorium zabezpieczające główkę malucha. Idealnie sprawdzi się tu chustka z daszkiem, która wiązana w dwóch miejscach może być zarówno typową chusteczką, jak i przewiewną czapeczką. Takie akcesoria w różnych kolorach dostępne są w ofercie rodzinnej manufaktury HonsiuMisiu.

Wyjazd do Chorwacji z niemowlakiem – jakie ubranka zabrać?

Chorwacja to jeden z krajów, w którym pogoda jest niemal pewna. Warto więc postawić głównie na ubranka przeznaczone na ciepłe dni. Idealnym wyborem na wyjazd do Chorwacji z niemowlakiem będą np. kolorowe bloomersy idealnie maskujące pieluszkę czy letnie spodenki ogrodniczki z dzianiny. Oba typy ubranek dostępne są w ofercie internetowej HonsiuMisiu. Ponadto z pewnością sprawdzą się body z krótkim rękawkiem, ale też bluza na wieczorny spacer.

Wyjazd do Chorwacji z niemowlakiem to również konieczność spakowania odpowiedniego jedzenia, przyborów higienicznych, pieluszek (w tym pieluszek do wody) oraz koniecznie kremu na odparzenia i sprayu przeciw ukąszeniom owadów. Niezbędny okaże się również wózek. Przydatnym przedmiotem podczas takich wczasów bywa też nosidełko na szelkach.